Новини

 

Третій турнір дебатного клубу


 Питання встановлення відеоспостереження в школі з кожним днем стає все більш актуальним. Сьогодні  весь світ прагне убезпечити свої навчальні заклади. І ні в кого не виникає сумніву в тому, що безпека дітей найважливіша.

 Оскільки питання цікаве, учасники дебатного клубу «Freedom» запросили вчителів узяти участь у дебатах щодо тези «Камери відеоспостереження – необхідні сучасній школі», які відбулися 31.10.2018 р. в НВК. 


Другий турнір дебатного клубу


 26 вересня учасники дебатного клубу «Freedom» провели другий турнір сезону 2018-2019 щодо тези «Енергозбереження сьогодні – необхідність для майбутніх поколінь».  Змагання відбулися в рамках Тижня сталої енергії  в м. Гнівані. 

 Керівник клубу І.О. Кудирко заздалегідь повідомила учням тему дебатів, а також розповіла про  енергоефективність та необхідність енергозбереження.

 Під час заходу учні говорили про раціональне використання існуючих паливно-енергетичних ресурсів, про охорону навколишнього середовища, про економічну вигоду від енергозбереження. 


Дебати щодо тези «Висока самооцінка необхідна сучасному підлітку».


 21 вересня учасники клубу «Freedom» провели дебати щодо тези «Висока самооцінка необхідна сучасному підлітку».

 Школярі продемонстрували ораторські здібності, обізнаність з теми, широке коло кругозору, вміння публічно доводити свою думку, обирати власний спосіб розв’язання певної проблеми й переконувати інших у його доцільності.

 Участь у дебатах узяли вчителі І.О. Кудирко, А.А. Савчук, шкільний психолог О.М. Венедіктов.


Новий сезон роботи клубу «Frееdom»


 12 вересня стартував новий сезон роботи дебатного клубу «Frееdom», який був створений учнями 9-11 класів  у березні 2018 року під керівництвом учителя І.О. Кудирко.

 Під час першого засідання  шкільного клубу було складено план роботи на 2018-2019 н.р., а також обрано тему  дебатів, які відбудуться наступного тижня.

 Шляхом  жеребкування учні визначили ролі команд-учасників. Дебатери мають навести аргументи та контраргументи щодо тези «Висока самооцінка необхідна сучасному підлітку».

 Учасниками турніру традиційно стануть старшокласники та вчителі НВК. Гра проходитиме за адаптованими правилами Оксфордських дебатів. Обрана дебатна тактика ґрунтується на чітких ролях команди «пропозиції» (яка пропонує тезу) і команди «опозиції» (протилежної сторони), а також на просторовій організації, за якою гравці розміщуються один навпроти одного.

 Вибір теми не є випадковим. Проблема самооцінки серед підлітків актуальна сьогодні.  У такий спосіб учні зможуть не тільки дібрати відповідні аргументи для самої гри, але і краще пізнати себе, а найголовніше  розповісти про себе, про свій світ.  А щодо самих дебатів, то це гарна можливість позмагатися у красномовності, стати впевненішим, подолати власні страхи, навчитися володіти аудиторією.


Зустріч гостей із Польщі


 31.05.2018 р. до НВК завітали гості із Польщі.

 Шкільний хор разом із директором Іриною Казимирівною Бондарчук,  учителями НВК радо зустріли делегацію на порозі школи. Діти вітали приїжджих українською й польською мовами.

 Учитель зарубіжної літератури Інна Олександрівна Кудирко в 2017-2018 н.р. році стала учасником міжнародного польсько-українського проекту «Школа молодих спікерів – дебатні клуби у Вінницькій області. Видання 2».

 Результатом роботи вчителя є створення дебатного клубу в школі «Freedom», головною метою діяльності якого є проведення  дебатів.

 Вихованці НВК представили публіці  дебати на тему: «Ідеї Маленького принца – надійний шлях до поставленої мети». Діти із захопленням і впевненістю відстоювали свою позицію, не забуваючи про повагу до сторони опонента. Учні продемонстрували толерантне ставлення один до одного й глибокі знання художнього твору. 

 Приємно відмітити, що глядачами в шкільній студії були: Ярослав Ващик – член Правління Фундації «ФЕРСО»,  тренер проекту; Міхал Пєтранек – інспектор відділу промоцій та міжнародної співпраці Маршалківської управи Лодзинського воєводства; Панчук Олена Анатоліївна – головний спеціаліст Департаменту освіти та науки Вінницької облдержадміністрації;Герасимова Олена Володимирівна - проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти»; Пурдик Віктор Іполитович –заступник гніванського міського голови; Нижник Олексій Теофанович – начальник відділу освіти Тиврівської районної державної адміністрації;  Саволюк Аліна – керівник Центру промоцій та зовнішніх зв’язків Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування; Лезнівська Ірина – головний спеціаліст Центру промоцій та зовнішніх зв’язків Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування. Після завершення дебатів учасники та гості обмінялися позитивними враженнями та подарунками. 

 Завершилася тепла, приємна зустріч екскурсією до Гніванського костелу.

 Учителі й учні НВК завжди раді гостям і впевнені, що історія дебатного клубу «Freedom» буде продовжуватися. 


Школа молодих спікерів


  У рамках спільного українсько-польського проекту «Школа молодих спікерів – дебатні клуби у Вінницькій області. Частина 2», який існує завдяки співпраці Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування та Фундації «Ферсо» (Республіка Польща),  впродовж 19—23 березня 27 учителів області перебували в Лодзькому воєводстві Республіки Польща (м. Лодзь, м. Серадз). Представником Тиврівського району  була Інна Олександрівна Кудирко, учитель зарубіжної літератури навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа I-III ступенів – гімназія № 2» м. Гнівані. 

  Учителі області разом з проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва Вінницької академії неперервної освіти Оленою Володимирівною Герасімовою, проректором з науково-педагогічної роботи Рябоконь Ольгою Володимирівною, представником Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Іриною Миколаївною Лезнівською відвідали початкові та середні заклади освіти в містах воєводства.

  Під час візиту учасники ознайомилися з  системою освіти в Польщі, інноваційними методами викладання предметів, різними підходами  до навчання сучасної європейської молоді.    

  Усі навчальні заклади оснащені найновішою матеріально-технічною базою, навчально-методичною літературою. Велика увага в школах приділяється інклюзивному навчанню. Приміщення  закладів освіти  відповідають потребам   дітей  з обмеженими можливостями.

  Візит завершився зустріччю педагогів Вінничини з Президентом м. Серадз.

 Повернувшись з Польщі, вчителі разом з учнями  8-11 класів створюватимуть дебатні клуби у своїх школах і проводитимуть різноманітні дебати.

 Учасники проекту разом з представниками Фундації «Ферсо» обрали 4 навчальних заклади області в яких проходитимуть публічні дебати в кінці навчального року за участю польської сторони. З радістю повідомляємо, що  одним з таких закладів освіти є   навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа I-III ступенів – гімназія № 2» м. Гнівані.

 


 

 

    Департамент освіти і науки облдержадміністрації Вінницький обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників 
ТИВРІВСЬКИЙ ВІДДІЛ ОСВІТИ