Літературна кав'ярня

  Літературна кав'ярня "Поезія, що зігріває..."

  02 грудня 2020 року учні та вчителі завітали до кав'ярні посмакувати кавою та чаєм, а також насолодитися поезією, що зігріває... Учні 10-11 класів декламували твори про добро, красу, милосердя, кохання. Улюблені свої твори зачитали й учителі. Атмосферу затишку доповнювали музичні номери: гра на саксофоні (учениця 9-Б класу Стужук А.), гра на фортепіано (учениця 11-Б класу Сіра А.), гра на гітарі (учень 7-Б класу Янчук І., учень 8-А класу Арутюнян К.).

   

   

   

   

   Шевченко в сучасному мистецтві

   Тарас Шевченко – ім’я, знайоме кожному українцю з дитячих років. Ми звикли сприймати його як частину нашої історії й культури.  Шевченко для України – не просто народний поет, геніальний митець, а й національний пророк, апостол правди, заступник знедолених.
    

   13 березня 2020 року в рамках декадника, присвяченого 206 річниці з дня народження Т.Г.Шевченка, учителем української мови та літератури Григорук Н.Д. була проведена літературна кав’ярня  «Шевченко в сучасному мистецтві». Завітали на захід усі вчителі навчально-виховного комплексу.

   Учителі ознайомилися з пам’ятниками великому поету у світі, велика кількість яких свідчить про популярність Тараса Григоровича.

   До уваги присутніх були представлені записи пісень на слова Кобзаря  у виконанні сучасних митців: Ірини Білик («Бандуристе, орле сизий»), гурту «Хочу ще» («Тополя»), Миколи Осадчого («Заповіт»), Марти Шпак («Зоре моя вечірняя»). Не обминув своєю увагою творчість Кобзаря й учитель історії Коваль О.І., який виконав пісню «Гамалія».

   Далі педагоги ознайомилися з творчістю сучасних художників: Олега Шупляка, який зображує Шевченка в картинах з подвійним змістом; Надії Нікіфорової, яка свої портрети-колажі створює з великої кількості маленьких сюжетних картинок; Юрія Шаповала та Андрія Єрмоленка, які створили досить несподівані та сміливі образи поета.

   Під час заходу вчителі декламували рядки поезій Тараса Шевченка, які й нині звучать, на їхню думку, сучасно та актуально. Учитель української мови та літератури Худа Л.Г. прочитала власний вірш, присвячений Великому Кобзарю.

   Отож, бачимо, що образ Тараса Григоровича надихає митців і сьогодні, а отже, Шевченко – сучасний!

   Кава з ароматом блюзу

   28 листопада 2019 року учасники гуртка "Літературна студія" (керівник Григорук Н.Д.) були раді вітати гостей в літературній кав’ярні.

   Затишок, філіжанка смачного напою та смачні тістечка, легка музика саксафону та гітари дала можливість сповна насолодитися атмосферою заходу. Учасники гуртка читали уривки своїх улюблених прозових творів різних жанрів, а гості із захопленням  слухали їх та відпочивали душею.

   

   "Весна - це жінка, жінка - це весна"

   Жіноче свято і весна

   Несуть з собою дні погожі.

   По всій Землі для всіх людей -

   Весна і жінка дуже схожі.

    Напередодні жіночого свята учасники гуртка "Літературна студія" (керівник Григорук Н.Д.) та учні 8-В класу запросили педагогів посмакувати чаєм зі смаколиками в літературній кав’ярні на тему: "Весна - це жінка, жінка - це весна".

   Жінка … Вона сама – як весна. Сонячна, світла, життєрадісна, яскрава, справжня.  Все гарне на землі від жінки, від її любові…

   Саме про жінок, весну та їх красу і читали учні чудові  поезії.  Лунали з уст читців і похвала матерям, і слава жінкам-берегиням, і їх силі, доброті та турботі.

  Зустріч у кав’ярні

   14 лютого 2019 року, у День закоханих, ми знову зібрались на незабутню зустріч за столиками літературної кавярні.

   Смакуючи запашну каву, гості  насолоджувались поезією, піснями та романтичною музикою.

   Відвідувачами кавярні стали шанувальники поетичного слова серед учнів 9-11-х класів, які долучалися до різноманітних конкурсів.

   Відпочивали душею під час змагання шести команд і члени журі: Балинська В.А., заступник директора з виховної роботи; Григорчук Я.Б., учитель англійської мови; Кудирко І.О., учитель зарубіжної літератури; Григорук Н.Д., учитель української мови та літератури.

   Під час поетичних конкурсів учасники декламували твори українських та  зарубіжних письменників про кохання, а також поезії мовою оригіналу.

    

   За результатами проведених конкурсів І місце здобула команда учнів 11 класу, ІІ місце – команда 10-А класу, ІІІ місце – команда 10-Б класу. Переможці були нагороджені солодкими призами.

    

   "Пишна троянда в саду української літератури"

    28 листопада 2018 року ми знову знайшли час, аби зустрітися за горнятком кави чи чаю в літературній кавʾярні «Пишна троянда в саду української літератури».

   Під час заходу, присвяченому 155 річниці від дня народження О.Ю.Кобилянської, учні та вчителі вшанували памʼять великої письменниці, високоосвіченої жінки, яка зробила великий внесок у розвиток української культури.

    

    

   Під час кавування гості дізнались  короткі відомості про життя та творчість Ольги Кобилянської, її непросту жіночу долю; звучали поезії, присвячені «гірській орлиці», прозовий уривок із повісті «Людина»,  а також мелодії улюблених композиторів письменниці.
    

   Було представлено деякі книги із творами Ольги Юліанівни, які зацікавлені учні можуть взяти в шкільній бібліотеці.

   

   "Кава з ароматом осені"

   17 листопада 2017 року знову відчинила свої двері літературна кав’ярня, аби її відвідувачі відчули в теплому, сповненому ароматами залі "подих осені", насолодилися поезіями видатних митців слова про цю прекрасну пору року.          Відвідувачі кав’ярні (учні 8-11 класів) ділилися поезією українських та зарубіжних письменників про осінь, змагалися в конкурсі художньої самодіяльності, добирали епітети, відтворювали поезію, складаючи її сллова в правильному порядку. Оцінювали роботу кожної команди члени журі: Лєнік О.М., Войцеховська М.В., Кудирко І.О., Григорчук Я.Б., Мурзак С.В.

        За результатами проведених конкурсів І місце здобула команда учнів 11 класу, ІІ місце – команда 9-Б класу, ІІІ місце – команда 8-В класу.

    

   Сподіваємося, ми зігріли відвідувачів не тільки духмяною кавою, а й теплою атмосферою, поетичним словом, піснею та танцем. Такі зустрічі – незабутні. Тому нашу літературну кав’ярню не замикаємо, а тільки причиняємо двері – до наступних зустрічей. 

   

   Мелодія закоханих сердець

   Літературні кав’ярні в НВК стали доброю традицією ще з минулих років. І от 14 лютого, у День закоханих, наша шкільна літературна кав’ярня знову відчинила двері, аби її відвідувачі вдихнули аромат закоханості, насолодилися поезією, романтичною музикою, і, звичайно ж, смачною кавою.
    


   Усе було витримано в традиційному для такого заходу стилі: на столиках – запашна кава та солодощі, відповідне музичне та інтер’єрне оформлення.
    
   Відвідувачами кав’ярні стали шанувальники поетичного слова серед учнів 8-11 класів. Щоправда, цього разу програма кав’ярні під назвою «Мелодія закоханих сердець» мала інший формат: смакуючи каву із тістечками, учні не просто услід за митцями різних часів і народів знайомилися із поезією кохання, а й долучалися до багатьох конкурсів. А тому нам приємно було бачити серед відвідувачів і членів журі: Бабійчук Т.В., Лєнік О.М., Яремчук А.В., Войцеховську М.В., Слоквич О.С., Савєльєва А.В., – які мали змогу не лише зігрітися кавою чи чаєм, а йвідпочити душею.
   Змагалися за приз від літературної кав’ярні п’ять команд: «Amor» (8-А кл.), «Палаючі серця» (8-Б кл.), «Поцілунок у часі» (9-А кл.), «Розділові знаки між серцями» (10 кл.), «Купідончики» (11 кл.).
   Під час поетичних конкурсів учасники декламували поезії українських та зарубіжних письменників про кохання, що увіковічнилось на сторінках літератури.
    
    
    
    
    
    
    
    
   Велике захоплення, а також сильне емоційне враження (в деяких моментах і до плачу) справили на присутніх власні поезії учасників про свою історію почуттів, а також дует Тенюха В. (10 кл.) та Місіоцької З. (8-Б кл.), які виконали пісню «Журба».
    
   Ще однією окрасою заходу став танець учениць 8-Б класу Діани Недибалюк та 8-А класу Дідик Вікторії під пісню «Свеча горела».
   За результатами проведених семи конкурсів І місце здобула командаучнів 9-А класу, ІІ місце – команда 8-Б класу, ІІІ місце – команда 8-А класу. 
    
    
   Сподіваємося, ми зігріли відвідувачів не тільки духмяною кавою, а й теплою атмосферою, поетичним словом, піснею та танцем. Такі зустрічі – незабутні. Тому нашу літературну кав’ярню не замикаємо, а тільки причиняємо двері – до наступних зустрічей.

   

   Літературна кав'ярня "Любові всевишній"

   

   У рамках проведення семінару вчителів української мови та літератури проведено літературну кав’ярню, присвячену "Любові всевишній". Прозвучали вірші Франка зі збірки "Зів’яле листя", пісні на його слова, а також поезії про кохання, написані студійцями Місіоцькою З., Тенюхом В., Мартинович Д. Гостем кав’ярні була поетеса Ж.Дмитренко.

   

  Слова у вірші - і рай у душі

   

  3 листопада 2015 року привітно відчинила двері усім запрошеним «Літературна кав’ярня». Серед насиченого робочого дня тут, у затишній атмосфері за чашечкою гарячого чаю та запашної кави, поділилися своїми думками-рядочками, що сплелися в риму, учні навчального закладу. 

  У нашій кав’ярні поезія поєднувалась не лише з філіжанкою кави  та солодощами («Рекламна пауза», «Смішок до пампушок»), а й з творчими завданнями («Не складай, а відгадай», «Приправа до кави»), які виконували поети-початківці.

  Гостем засідання літературної студії був поет, гуморист  Євген Петрович Гудименко, який звернувся  з порадами та побажаннями до юних поетів («Вісточка до тістечка»). Саме він довірив мені, вчителю української мови та літератури, розпочати таку форму роботи як літературна студія. Тому схожі засідання незабаром стануть традицією, яка буде відкривати, підтримувати творчо обдарованих дітей та гартувати поетичне слово.


   

  Щиро сподіваємося, що цей захід запам’ятається учням як цікава, творча, поетична, смачна подія із запахом кави. Надіємось, що святкова атмосфера, гарний настрій, зустріч та спілкування із усіма запрошеними  залишилися приємною згадкою, стали джерелом натхнення, поштовхом до творчої роботи, принесли бажання знову повернутися у «Літературну кав’ярню» нашого закладу.

 

  Департамент освіти і науки облдержадміністрації Вінницький обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників 
ТИВРІВСЬКИЙ ВІДДІЛ ОСВІТИ