Новини

  Шевченко в сучасному мистецтві

  Тарас Шевченко – ім’я, знайоме кожному українцю з дитячих років. Ми звикли сприймати його як частину нашої історії й культури.  Шевченко для України – не просто народний поет, геніальний митець, а й національний пророк, апостол правди, заступник знедолених.
   

     13 березня 2020 року в рамках декадника, присвяченого 206 річниці з дня народження Т.Г.Шевченка, учителем української мови та літератури Григорук Н.Д. була проведена літературна кав’ярня  «Шевченко в сучасному мистецтві». Завітали на захід усі вчителі навчально-виховного комплексу.

  Учителі ознайомилися з пам’ятниками великому поету у світі, велика кількість яких свідчить про популярність Тараса Григоровича.

  До уваги присутніх були представлені записи пісень на слова Кобзаря  у виконанні сучасних митців: Ірини Білик («Бандуристе, орле сизий»), гурту «Хочу ще» («Тополя»), Миколи Осадчого («Заповіт»), Марти Шпак («Зоре моя вечірняя»). Не обминув своєю увагою творчість Кобзаря й учитель історії Коваль О.І., який виконав пісню «Гамалія».

  Далі педагоги ознайомилися з творчістю сучасних художників: Олега Шупляка, який зображує Шевченка в картинах з подвійним змістом; Надії Нікіфорової, яка свої портрети-колажі створює з великої кількості маленьких сюжетних картинок; Юрія Шаповала та Андрія Єрмоленка, які створили досить несподівані та сміливі образи поета.

  Під час заходу вчителі декламували рядки поезій Тараса Шевченка, які й нині звучать, на їхню думку, сучасно та актуально. Учитель української мови та літератури Худа Л.Г. прочитала власний вірш, присвячений Великому Кобзарю.

  Отож, бачимо, що образ Тараса Григоровича надихає митців і сьогодні, а отже, Шевченко – сучасний!

     13.03.2020 | Aдмін

  Вернутись назад
Департамент освіти і науки облдержадміністрації Вінницький обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників 
ТИВРІВСЬКИЙ ВІДДІЛ ОСВІТИ