Новини

    Кобзарева криниця на Вінниччині

    Затамувавши подих, слухали розповідь О.І.Коваля про місце на Вінниччині, де реребував з 28 вересня по 8 жовтня 1846 року Великий Кобзар, гімназисти 5-А та учні 5-В класів НВК "ЗШ І-ІІІст. №2 - гімназія" м.Гнівань.



    Особливо вразив дітей опис кринички у м.Джурині, з якої пив воду сам Тарас Григорович. Виявляється та стара, що влізла в землю криничка, досьогодні пригощає охочих своєю смачною джерельною. В очах маленьких слухачів можна було прочитати гордість за своїх земляків, адже найдавніший пам'ятник Шевченку висік у скелі с.Нагоряни Могилів-Подільського р-ну у 1920р. народний майстер Сліпуха. Символічно, що погляд поета спрямований на протилежну скелю, де знайдено найдавніше письмо-руну. А ще праукраїнське хлопя і дівчатка дивувалисься, що у селі Гонтівка, де побував геній, він разом з кріпаками співав пісень на річці Лозовій..

    Чудові краєвиди Могилів-Подільського, Брацлава, Шпикова, Хмільника, Уланова, Морозівки, Липовця, Жорниці, Погребища, Плискова так вразили митця, що він згадує про них у деяти своїх поетичних творах, зокрема поемах, "Марина", "Варнак"...

    Пригода Поділля надихнула Шевченка - художника і на створення картин. Наприклад, сидячи на Червоній горі у містечку Брацлав, він написав картину "Воли ідуть"..

    Зустріч з відомим не лише у Гнівані, але й районі, області краєзнавцем людиною, залюбленою у рідний край, усіма учнями НВК знаним і багатьма улюбленим учителем та керівником краєзнавчого гуртка Олександром Івановичем Ковалем закінчилася виконанням дітей та вчителя пісень на слова Шевченка..

    Худа Л.Г..



    16.01.2014 | Aдмін

    Вернутись назад
Управління освіти і науки Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної державної адміністрації Вінницька академія безперервної освіти 
ТИВРІВСЬКИЙ ВІДДІЛ ОСВІТИ