Субота 5 Квітня 2025 г. 13:50:53
Новини
Тиждень природничих наук
У межах Тижня природничих наук учні 11-А здійснили подорож до різних куточків світу у пізнавальній грі - презентації «Культурний калейдоскоп: Відкриваємо традиції світу» (учитель Чернова Г.В.).
Учні ознайомили присутніх з культурними традиціями різних країн світу (України, Італії, Франції, Німеччини, Великої Британії, Японії, Індії, Туреччини). Національний одяг, кухня, свята - це далеко не увесь перелік цікавинок свята.
Учні підвищили рівень обізнаності про цінності різних культур та їх різноманіття. Дякуємо ЗСУ за можливість навчатися та розвиватися.
Учитель хімії О.І. Лапечук створила справжнє свято для учнів! Вона провела серію яскравих і пізнавальних дослідів, які відкрили перед дітьми чарівний світ науки. Досліди, такі як "Хімічна магія" та "Фараонові змії", вразили своєю видовищністю та викликали жвавий інтерес до хімії.
Крім того, було організовано конкурс малюнків та віршів на хімічну тематику, який дозволив учням проявити свою творчість і показати, як наука надихає їх у повсякденному житті. Такий підхід не тільки розширює кругозір, але й дозволяє кожному знайти своє місце у світі науки та творчості.
У межах тижня Природничих наук відбувся захист наукових проєктів учнів 10 класів на тему "Генетичні виклики: Розкрий таємниці ДНК" (учитель Чернова Г.В.). Головною метою заходу було: розвиток навичок дослідницької діяльності серед учнів; ознайомлення з актуальними викликами та відкриттями в галузі генетики; сприяння розвитку критичного мислення, вміння презентувати результати роботи. Учні презентують свої дослідження у вигляді презентацій, стендових доповідей або інших творчих форматів.
Учні 8-В класу (вчитель Ткачук М.В.) взяли активну участь у вікторині «Моя Україна»
, де змагалися дві команди. Цікаві, незвичні завдання дали змогу поглибити і закріпити знання з географії. Під час заняття юні «вчителі» детально розповіли про різноманітні способи, якими людська діяльність впливає на атмосферу нашої планети. Вони висвітлили теми забруднення повітря, парникового ефекту, глобального потепління, кислотних дощів та інших важливих аспектів екологічних проблем.
Для учнів 10 класів був організований квест "Код життя: пригоди в світі генетики" (учитель Чернова Г.В.). Учні були поділені на команди, які маючи свій маршрут, виконували завдання скануючи QR- коди на території ліцею.
Старшокласники запросили учнів початкових класів у захоплюючу подорож країною БІОЛОГІЇ. Молодші школярі дізналися багато нової та корисної інформації.
В межах Тижня природничих наук, який проходить у нашому ліцеї , учні 9-В та 9-А класів (вчитель Коренюк К.О.) виготовляли мило ручної роботи. Учні ознайомилися із процесом виготовлення мила, розвивали творчі здібності, вміння працювати в команді, поглиблювали знання про хімічні процеси (омилення жирів тощо).
З учнями 8-А, та 8-Б класі була проведена геовікторина « Моя Україна». Різнопланові завдання сприяли розвитку пізнавального інтересу до вивчення географіі, кмітливості, командного вміння співпраці, творчого пошуку. Найактивніші учні: Деревянко Олександр, Крилова Аліна, Слободян Ярослава, Самарук Дмитро.
З метою формування природничої компетентності та підвищення інтересу до вивчення географії в 7-х класах відбулася інтелектуальна гра "Подорож Євразією за 45 хвилин"(вчитель Ткачук М.В.). Команди показали добрі знання з географії, вміння застосовувати теоретичні знання на практиці та отримали позитивні емоції.З учнями 8-А, та 8-Б класі була проведена геовікторина « Моя Україна». Різнопланові завдання сприяли розвитку пізнавального інтересу до вивчення географіі, кмітливості, командного вміння співпраці, творчого пошуку. Найактивніші учні: Деревянко Олександр, Крилова Аліна, Слободян Ярослава, Самарук Дмитро.
Учитель хімії О.І. Лапечук створила справжнє свято для учнів! Вона провела серію яскравих і пізнавальних дослідів, які відкрили перед дітьми чарівний світ науки. Досліди, такі як "Хімічна магія" та "Фараонові змії", вразили своєю видовищністю та викликали жвавий інтерес до хімії.
Крім того, було організовано конкурс малюнків та віршів на хімічну тематику, який дозволив учням проявити свою творчість і показати, як наука надихає їх у повсякденному житті. Такий підхід не тільки розширює кругозір, але й дозволяє кожному знайти своє місце у світі науки та творчості.
У межах тижня Природничих наук відбувся захист наукових проєктів учнів 10 класів на тему "Генетичні виклики: Розкрий таємниці ДНК" (учитель Чернова Г.В.). Головною метою заходу було: розвиток навичок дослідницької діяльності серед учнів; ознайомлення з актуальними викликами та відкриттями в галузі генетики; сприяння розвитку критичного мислення, вміння презентувати результати роботи.
Учні 8-В класу (вчитель Ткачук М.В.) взяли активну участь у вікторині «Моя Україна»

На уроці біології з учнями 7-Б класу (вчитель Коренюк К.О.) знайомилися з будовою та функціями основних органел тваринної клітини. Де розвивали навички моделювання біологічних об'єктів, поглиблювали розуміння принципів організації живих систем та створювали 3Д моделі клітин з підручних матеріалів.
З учнями 8-В класу виготовляли моделі головного мозку людини. Вивчали будову та функції кожної частини нашого мозку.
Учениці 11-А класу Кудирко Вікторія та Шлапак Александра, виступаючи в ролі вчителів, підготували і провели цікавий урок з біології та екології на тему "Антропогенний вплив на атмосферу". Цей урок викликав великий інтерес серед учнів.
Рижавська Анастасія підготувала презентацію про процеси забруднення повітря та його очищення.
Герасимчук Яна та Дацюк Вікторія підготували вікторину, в якій взяли участь усі бажаючі. Це дозволило закріпити отримані знання у цікавій ігровій формі.
У запеклій боротьбі місця розподілися наступним чином: 1 місце - Еволюціонери (10-Б), 2 - Хромосоми (дівчата 10-А), 3 - Пріони (хлопці 10-А).
Учні продемонстрували гарні знання з генетики та творчий підхід до виконання завдань.
Розвинуто вміння працювати в команді та аналізувати інформацію.
Захід викликав зацікавленість і позитивні емоції серед учасників.
Майбутні біологи розповіли про різноманіття живих організмів, їхню будову та цікаві факти з життя тварин і рослин. Учні з захопленням слухали розповіді та активно брали участь у різноманітних вікторинах і конкурсах, демонструючи свої знання та ентузіазм до вивчення біології.
Ця подія стала чудовою нагодою для молодших школярів поглибити свої знання і розширити кругозір.
Серед учнів 5-х класів (учитель Чернова Г.В.) була проведена пізнавально -розважальна гра "Рослини і тварини рідного краю". У змаганнях перемогу, за кількістю балів, здобула команда "Мікроби" 5-А класу, 2 місце розділили команди "Дикі мандарини" 5-Б та "Мурашки" 5-В. Учасники гри покращили знання про рослини і тварини рідного краю.
Захід сприяв розвитку командної роботи, творчого мислення та екологічної свідомості.
Також учні презентували власні проекти про представників рослинного і тваринного світу нашої громади.
Учитель Ткачук М.В. із учнями 6-х класів провела гру- подорож «Ми - на варті природи». Здобувачі освіти розгадували загадки, анаграми,розшифровували і вгадували назви тварин рідного краю, навчилися брати потрібні речі у похід та пригадили правила поведінки в природі.
В межах Тижня природничих наук сьогодні відбувся успішний захист дослідницьких проєктів "Зелені мрії: вирощуємо майбутнє" серед учнів 5-х класів (учитель Г.В. Чернова). Учні протягом кількох місяців вирощували в домашніх умовах різні рослини (горох, квасоля, кабачок, цибуля, часник, кріп, петрушка тощо), слідкували за поливом, освітленням і ростом.
Вели "Щоденник спостережень", у якому фіксували зміни в рості, зовнішньому вигляді рослин і свої дії. Презентували свої результати.
Проект досяг своєї мети, зацікавив учнів природою та допоміг сформувати навички відповідального ставлення до довкілля.
.jpg)


12.03.2025 | Aдмін