Новини

    Районний семінар-практикум вихователів груп продовженого

    20 лютого 2015 року на базі навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №2» м. Гнівань пройшов районний семінар-практикум вихователів груп продовженого дня з теми «Актуальні аспекти організації та роботи групи продовженого дня».



    На початку роботи семінару-практикуму учасники вшанували хвилиною мовчання пам’ять Героїв Небесної сотні та загиблих на Донбасі.

    Учасників семінару щирими привітаннями зустріли вихованці групи продовженого дня 4-х класів (вихователь О.Ю.Зралко).

    Л.Л.Какулія , завідуюча ПМПК відділу освіти Тиврівської районної державної адміністрації, ознайомила присутніх з програмою , метою та завданнями семінару.

    І.К.Бондарчук, директор навально-виховного комплексу , познайомила з діяльність навчального закладу, матеріально-технічним забезпеченням і провела змістовну екскурсію навчальними кабінетами , де створено умови для роботи груп продовженого дня для учнів 2-4-х класів.

    Заступник директора з виховної роботи В.А.Балинська презентувала вихователів груп продовженого ,звернула увагу вихователів на те, що група продовженого дня – це форма виховання дітей, яка допомагає організувати найсприятливіші умови для їхнього відпочинку, навчання й виховання , поєднання навчально-виховної роботи на уроках та в позаурочний час. В.А.Балинська поділилася досвідом ведення документації вихователями груп продовженого дня: журналів групи продовженого дня, реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності, складання виховного плану роботи вихователя ГПД, щоденного плану роботи вихователя ГПД.

    Голова методичного об’єднання учителів початкових класів та вихователів груп продовженого дня О.А.Чорна, надала інформацію про особливості взаємозв’язку наступності роботи учителя та вихователя групи продовженого дня в навчально-виховному комплексі. Зокрема, Оксана Анатоліївна зауважила, що завдяки спільним, узгодженим діям вчителя та вихователя виробляються єдині вимоги до учнів, створюються умови для боротьби за високу якість навчання і виховання дитячого колективу.

    Роботу над науково-методичною темою «Режимні моменти в роботі групи продовженого дня» презентувала вихователь НВК О.Ю.Зралко. Вона запропонували своїм колегам зразки різновидів планування роботи, використання нестандартних форм режимних моментів на групі продовженого дня.

     

    У практичній частині учасники семінару мали змогу переглянути та стати учасниками уроку здоров’я «Лікуємося без ліків», де вихованці групи продовженого дня 4-х класів (вихователь О.Ю.Зралко) розкрили глибокий зміст народознавчих вірувань в оздоровчу силу природи, показали лікувальний вплив рослин на здоров’я людини.

    Учасники семінару мали змогу дегустувати відвари трав’яних чаїв – заспокійливого, чаю-довгожителів, чаю-холодку.

    Ольга Юріївна разом із сином та донькою виконали колискову народну пісню «Котику сіренький», чим показали благотворні дії на організм людини колискових пісень.

    Застосовуючи новаторський підхід у проведенні семінарів-практикумів , гостям було запропоновано самим відчути себе вихованцем і взяти участь у майстер-класі. Так, під керівництвом вихователя групи продовженого дня О.П.Грабар та її вихованців (учнів 2-х класів) учасники семінару виготовили ляльку-мотанку «Подорожниця».

    Підводячи підсумок семінару–практикуму «Актуальні аспекти організації та роботи групи продовженого дня» , Л.Л.Какулія, завідувач ПМПК відділу освіти Тиврівської районної державної адміністрації,наголосила , що даний семінар–практикум допоміг не лише поділитися досвідом та новаціями, а й пригадати основні заповіді вихователя:

    - зроби радістю спілкування дитини з тобою, - першооснова - віра в дитину, - доброта, любов, вимогливість, відповідальність.

    А учасники семінару – практикуму, висловлюючи щодо рівня підготовки та проведення семінару, неодноразово наголошували , що він пройшов на високому рівні. Усі висловили думку, що такі творчі зустрічі необхідні для кожного вихователя. Адже зернини передового досвіду збираються і втілюються в педагогічну практику: «Краще раз побачити, ніж сім разів почути».



    23.02.2015 | Aдмін

    Вернутись назад
Управління освіти і науки Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної державної адміністрації Вінницька академія безперервної освіти 
ТИВРІВСЬКИЙ ВІДДІЛ ОСВІТИ