Новини

    Районний семінар-практикум викладачів предмета «Захист Вітчизни»

    18 листопада на базі навчально-виховного комплексу відбувся постійно діючий  семінар учителів захисту Вітчизни  Тиврівського району на тему  «Організація військово-патріотичного виховання у начальному закладі та формування практичних навичок в учнів щодо індивідуальних та колективних дій в умовах надзвичайних ситуацій».



               Метою семінару було: розглянути нові  виховні технології формування патріотичних і громадянських якостей особистості учня засобами військово-патріотичного виховання ;налаштування учасників семінару на доцільне використання ефективних методів і прийомів сучасної педагогіки з військово-патріотичного виховання; вироблення практичних дій і навичок з надання першої  домедичної  допомоги при надзвичайних ситуаціях; вироблення компетентності урізноманітнювати виховний процес, підвищувати його ефективність та військово-патріотичну спрямованість, формувати в учнів ціннісне ставлення до суспільства і держави.

           Учасників семінару  зустріли  вихованці НВК з композицією «Вітаєм  вас у Гніванській гімназії…»,де звучали слова про життя та діяльність гімназії, хор виконав гімн гімназії та вітальну пісню (керівник хору А.В.Омельянова, А.В.Яремчук).

     

     

              Директор навчально-виховного комплексу І.К.Бондарчук  розповіла учасникам семінару про здобутки педагогічного колективу та завдання, над якими ми працюємо , ознайомила з планом роботи семінару.

     

           В.А.Балинська, учитель захисту Вітчизни, презентувала роботу педагогічного колективу з військово-патріотичного виховання молоді як засобу формування суб’єкта громадянського суспільства. В своєму виступі Валентина Анатоліївна наголосила , що військово-патріотичне виховання учнів у навчально-виховному комплексі  «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №2» м.Гнівань здійснюється комплексно - через навчально-виховний  процес, позакласну виховну роботу, функціонування органів учнівського самоврядування - і носить послідовний характер. Головні завдання які вирішує педагогічний колектив з  військово-патріотичного виховання підростаючого покоління , це – формування  громадянина-патріота, вироблення у нього глибокого розуміння громадянського обов'язку, готовності у будь-який час стати на захист Батьківщини,  фізичне самовдосконалення, а також вивчення  бойових традиції та героїчних сторінок історії українського народу, його Збройних Сил . 

     

                Перед учасниками семінару відбулася презентація козацького рою «Єдність» , який працює а базі НВК , переможців Всеукраїнських змагань  «Сильна нація»і  І місце в номінації «Орієнтування на місцевості», визнаного як найзлагодженіший  рій (керівник  рою  – О.І.Коваль, ройова А.Матвієнко ). У ході презентації присутні мали змогу ознайомитися з різними  видами  шикувань, ходьби стройовим кроком, ходьби стройовим кроком  з піснею, тощо. Разом і дорослі, і діти перейнялися духом справжнього козацького братства. Всі присутні ще раз переконалися, що підростаюче покоління  зростаєсправжніми козаками, патріотами, гідними нащадками   запорізьких козаків.

     

           Присутні мали можливість познайомитися з роботою гуртка козацько-лицарського виховання «Джура» (керівник гуртка О.І.Коваль, староста А.Матвієнко).     Члени гуртка займаються вивченням та дослідженням рідного краю, відродженням козацьких традицій, подорожують  місцями трудової та бойової слави рідного краю, беруть участь у військово-патріотичних іграх, тощо. Невпинно працюють над тим, щоб піднести патріотичний дух молоді. Також члени  гуртка щороку беруть учать у  районних, обласних етапах  військово-патріотичної гри “Сокіл” (Джура) і неодноразово займали призові місця.

           Найбільшим своїм досягненням  гуртківці вважають проведення дитячо-юнацького патріотичного таборування «Хоминська Січ», яке цього року відбулося у шосте з залученням воїнів АТО та героїв Майдану. Табір знаходиться на Хуторі Хоми, Тиврівського району, Вінницької області. Заняття в гуртку  розвивають у дітях позитивні риси, пробуджують любов до життя, до своєї Батьківщини, виховують силу, мужність і стійкість, готують старшокласників до дорослого життя, яке чекає їх попереду. Діти мають змогу краще познайомитись з історією українського народу,її спадщиною, красою, у них народжується стремління до незалежності, свободи, чесності. Вони  справжні українські дівчата і могутні козаки!

           В навчально-виховному комплексі працює  історично-краєзнавчий  музей (керівник О.І.Коваль).Учителі захисту Вітчизни мали можливість відвідати його. А.Матвієнко  та Олександр Іванович  познайомили присутніх  з експонатами шкільного музею, які відображають культуру та життя гніванчан, починаючи зі стародавніх часів і закінчуючи сьогоденням. Документи, листи, речі розповідають про колишніх вчителів школи а також про відомих випускників, які зробили великий внесок у розвиток нашого краю і нашої країни. У Великому розділі музею, присвяченому Великій Вітчизняній війні,представлений матеріал про ветеранів Великої Вітчизняної війни, учасників бойових дій в Афганістані і чорнобильців – випускників нашої школи, О.Вапняру, випускнику школи, який загинув в  АТО. Всі експонати музею справжні. Вони передані до експозиції родичами героїв музею або самими героями. Шкільний музей, у якому побували  учасники семінару на екскурсії, служить не тільки засобом зберігання традицій, а й засобом військо-патріотичного виховання поколінь. Він є центром виховної роботи з учнями , допомагає їм відчути свою причетність до історії школи і рідного міста, держави.

     

     

            Учні 3(7)- В класу презентували куточок Слави «Герої не вмирають», де присутні мали можливість почути про основні віхи життя Олександра  Вапняра, зачитали віршовані рядки, які присвятила своєму земляку Жанна Дмитренко. Вшанували пам'ять Олександра хвилиною мовчання. 

           На семінар-практикум було запрошено лікаря з Вінницького обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Степнюка Ігора Констянтиновича.Лікар  продемонстрував методи першої  долікарської допомоги в осередках надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, застосування вогнепальної зброї, дії факторів ураження на організм людини. Питання надання екстреної медичної допомоги й тактичної медицини в зоні  військових дій. Також  детально  висвітлив питання надання допомоги  при травмах  окремих частин тіла й органів, методи транспортуванняпотерпілих  до лікувального закладу. Практична бесіда корисна була учням НВК та учителям для  надання домедичної допомоги  потернілим  під час надзвичайних ситуацій.

     

     

            Досвідом викладання предмету «Захист Вітчизни» з присутніми поділився переможець (ІІ) обласного етапу конкурсу – учитель предмету «Захист Вітчизни»та лауреат (ІІІ) заключного етапу конкурсу -  Хринюк Р.П. Руслан Павлович зауважив, що конкурс «Учитель року» – це не лише серйозні випробування вчителя як майстра своєї справи, а й задоволення від творчої роботи, підвищення професійної майстерності, сприяння творчим педагогічним пошукам, популяризація педагогічних здобутків освітян, спілкування з новими колегами та дітьми, неоціненний досвід роботи в нестандартних ситуаціях. Вчитель  поділився досвідом викладання предмета, а також подарував кожному колезі диск з записом методичних та практичних матеріалів для використання в педагогічній роботі.

     

          На завершення учасники семінару-практикуму переконалися, що здійснення системного військово-патріотичного виховання одна з головних складових національної безпеки України.



    22.11.2016 | Aдмін

    Вернутись назад
Управління освіти і науки Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної державної адміністрації Вінницька академія безперервної освіти 
ТИВРІВСЬКИЙ ВІДДІЛ ОСВІТИ