Новини

    Літопис роботи краєзнавців

    Літопис роботи краєзнавців та вихованців гуртка "Джура" за вересень-листопад 2018-2019 н.р.



    1 вересня презентували власну краєзнавчу пісню «Веселі хатинки» на Дні знань.

    2 вересня була презентація книги «Гнівань», у написанні якої брали участь краєзнавці.

    3 вересня набрали в гуртки «Джура» та «Історики-краєзнавці» свідомих учнів.

    4 вересня провели Добре діло – прибрали могилу воїна УГА В. Ванчицького.

    5 вересня тренувались до маршу звитяги до Дня Покрови.

    6 вересня були у музеї міста Гнівань.

    7 вересня готувались до 130-річчя М. Я. Калиновича, мовознавця, академіка із Жахнівки. Запросили до себе професора Юрія Завгороднього, який дослідив його життєвий шлях.

    8 вересня готувались до акції «Моя Батьківщина - Україна».

    9 вересня виступали із програмою файєр-шоу у Четвертинівці(Батіг).

    10 вересня готувались до гри «Сокіл-Джура».

    11 вересня було практичне заняття у музеї школи.

    14 вересня провели посвяту в козаки. Були учасниками мітингу в Тиврові із вшанування нашого друга В. Рудого, який відійшов у вічність 2008 року.

    15 вересня гурт «Сурмачі» вивчав нові пісні для участі у фестивалі «Сурми звитяги». В цей день ми були учасниками наради в Центрі туризму у Вінниці.

    16 вересня зустрілись із учасником війни на Сході Колісніченком С.А.

    17 вересня відбувся захист наукових досліджень з історії Гнівані.

    18 вересня дізнались про бої армії УГА в районі села Митки, куди збираємось їхати.

    20 вересня ми були на нараді керівників музеїв району. Вирішили провести серію екскурсій районом для дітей та керівників шкільних музеїв та конкурс екскурсоводів.

    22 вересня провели День осіннього рівнодення. Здійснили відкриття: 16 променів на Сонці, основи герба Поділля це чотири дати 22: зимове та літнє соцестояння та весняне і осіннє рівнодення.

    24 вересня спілкувались із представникамии державної комісії із вшанування борців за волю України. Повідомили їм про воїнів армії УНР, розстріляних у Гриженцях та воїнів УГА, які загинули у боротьбі із більшовиками в Гнівані.

    27 вересня відзначили День туризму походом містом Гнівань.

    28 вересня були учасниками акції підтримки інвалідів.

    30 вересня був похід вихідного дня.

    1 жовтня проведено практичне заняття у кабінеті краєзнавства із лічби часу в історії для молодших краєзнавців. Допомогли організувати екскурсію до Вінниці для учнів 4-х класів. Провели заняття юних екскурсоводів у музеї школи.

    2 жовтня вивчали марш УГА «Ми йдем вперед».

    3 жовтня готувались до гри «Сокіл-Джура».

    5 жовтня краєзнавці та козаки вітали працівників освіти у ВАНО.

    6 жовтня обговорювали нове видання про Гнівань.

    7 жовтня працівники Центру краєзнавства були учасниками свята хорового мистецтва імені П. Муравського у Піщанці. Нас пригостили пиріжками із 11-ма видами начинок.

    9 жовтня ми брали участь у районному конкурсі пісні та строю(10 учнів, 2 учителів). Краще б не брали, бо нас засудили.

    10 жовтня брати Бегаси посіли друге місце у обласному етапі фестивалю патріотичної пісні «Сурми звитяги».

    11 жовтня провели посвяту в козаки  учнів 3-В класу на території Черленківського замку. Були присутні 31 учень, купа батьків, громадськість та старші козаки. Екскурсії, польова кухня, квест, коні, змагання зайняли цілий день.

    12 жовтня посвятили у козаки учнів 32 та 33 шкіл Вінниці. Провели свято Покрови для учнів 3-А та 3- Б класів. 60 вихованців прийняли до козацького коша.

    13 жовтня провели козацьке коло. Зустрілись з учасником війни на Сході Василем Вовком.

    14 жовтня ми здійснили мандрівку у Літин, Летичів, Меджибіж разом із козачатами Тиврівської школи, присвячену Дню захисника України.

    17 жовтня прийняли в козаки учнів 3-го класу школи-гімназії №1 Вінниці.

    18 жовтня краєзнавці ввечері провели творчу зустріч із учнями Гніванського ліцею.

    19 жовтня надали інформацію про повстанський рух для фільму до 100-річчя Української революції.

    20-21 жовтня ми були учасниками екскурсії «Козацькими шляхами Богуна» за маршрутом: Вінниця-Кальник-Дашів-Четвертинівка-Ямпіль-Буша – Вінниця. Відзначились Бородаєвська Тетяна, Анохіна Марія, Івасик Андрій.

    20-21 жовтня молодші краєзнавці були учасниками та переможцями фетсивалю(другі місця) пісні «Осіння мелодія». Рвемось на всі боки.

    23 жовтня краєзнавці були учасниками обласної конференції із відродження українознавства, яка відбулась  у ВАНО.

    24 жовтня посвятили в козаки учні 6-го класу 17-ї гімназії Вінниці. Повели історичну вікторину між 7-А та 7-Б класами. 7-А переміг. Проте зробили нічию, щоб ніхто не дувся.

    26 жовтня нам довірили провести Свято першокласника у школі. Довіру виправдали, свято провели.

    27 жовтня вихованці гуртка «Джура» дослідили поховання жертв голодомору в Грижинцях та Гнівані. Описали та зафотографували. Відомості передали в Тиврів та міську раду Гнівані. Очікуємо приїзду родини загиблого у 1919 році Осипа Слободяна із Княждвору біля Печеніжина.

    28 жовтня центр краєзнавства організував екскурсію для коледжу зв’язку №4 Вінниці за маршрутом: Гнівань-Вінниця-Турбів-Стара Прилука-Липовець-Кальник-Дашів-Вінниця.

    29 жовтня краєзнвці вивчали могили жертв голодомору у Маянові.

    30 жовтня – участь у семінарі учителів історії району: були в музеї репресій у Тиврівському костелі, Шершнях та Маріїному парку.

    31 жовтня вивчали історію УПА на Вінниччині. Готуємось до відкриття меморіальної дошки полковнику УПА у Погребищі.

    1 листопада – участь у педагогічній раді школи.

    2 листопада ми дістали запрошення до Львова на конференцію з історії Української Галицької Армії, яка буде проведена 22 листопада..

    3-4 листопада старші краєзнавці вибороли перше місце у Всеукраїнському фестивалі «Сурми звитяги» у Львові та запрошені на гала-концерт.

    5 листопада готувались до конференції у Миколаєві: презентація «Шляхами Богуна».

    6 листопада надали краєзнавчі матеріали туристичній фірмі «Вежа» у Вінниці.

    7 листопада зайнялися підпискою журналу «Історичний калейдоскоп». 

    9 листопада краєзнавці були учасниками свята гімназистата виступали перед учними 5-Б та 5- В класів. Зокрема, козаки провели козацькі забави, краєзнавці співали та вітали. Відзначили День словесності.

    8-11 листопада відбулась краєзнавча конфернція у Миколаєві, учасницею якої була Матвієнко Наталія з роботою «Місцями козацької слави»(до 400-річчя Івана Богуна).  Учні нашого гуртка вже вдевяте беруть участь у цій конференії. Готувались до вшанування учасників Другого Зимового походу у містечку Базар Житомирської області.

    11 листопада вітали нашого побратима Віктора Ліщишина, який став чемпіоном світу  в Узбекистані з гирьового спорту та виборов три золоті медалі. Мандрував 8 тисяч кілометрів.

    12 листопада зустрічали нашу краєзнавчу зірочку Матвієнко Наталію, яка презентувала Вінничину в Миколаєві та привезла сертифікат учасниці коференції. Проведено заняття гуртка молодшої групи в кабінеті краєзнавства на тему «Наука у просторі та часі».

    13 листопада передали у Печеніжин інформацію про поховання в Гнівані 28 воїнів УГА Печеніжинської округи.

    14 листопада проведено екскурсію у музеї щколи для учнів 6- А класу.

    15 листопада готувались до Тижня історії.

    16 листопада було заняття із переможцями олімпіади з історії.

    21 листопада вшанували Героїв Майдану у 5-ту річницю Революції Гідності. Захід відбувся в актовій залі школи – зустріч із учасниками Майдану. Також ми організували виставку експонатів музею школи з даної теми.

    22 листопада Сіра Анна та Акопян Арсен були учасниками наукової конференції із вшанування воїнів Української Галицької Армії у Львівському музеї історії релігії. Вони підготували презентацію поховань воїнів УГА(205 героїв) у Гнівані та дослідження про перебування їх у Витаві Гриженцях та Гнівані у 1919-1920 роках. На конференції були присутні онуки воїнів УГА. Від онуки капелана Володимира Ванчицького Ірини Модестівни Міндюк ми дізнались про нові факти його життєпису. Відшукали поховання в Гнівані капелана і сотника Івана Косовича та двох лікарів.

     



    27.11.2018 | Aдмін

    Вернутись назад
Управління освіти і науки Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної державної адміністрації Вінницька академія безперервної освіти 
ТИВРІВСЬКИЙ ВІДДІЛ ОСВІТИ