Новини

    Відкрити найтонші джерельця…

      "Найтонші джерельця, з яких наповнюється ріка єдності навчання й виховання, — це бажання дитини вчитися. Але як же відкривати оті джерельця, як зробити, щоб вони не замулилися? Чим попередити тривожне явище, з яким, на жаль, часто доводиться стикатися нам, педагогам: скажімо, дитина несла до школи вогник жаги до знань, але він хутко погас, нато­мість народився найстрашніший, найлютіший ворог навчання — байдужість?"

     В.Сухомлинський



      Під час осінніх канікул, 29 жовтня 2019 року, в навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №2» пройшло планове засідання педагогічної ради, на якому було розглянуто актуальне питання  «Розвиток позитивної навчальної мотивації учасників освітнього процесу як важлива умова покращення якості освіти та розвитку творчого мислення».

      Після виступу заступника директора з навчально-виховної роботи І.Є.Кравченко, у якому було розкрито теоретичні аспекти розвитку позитивної мотивації до навчання, а також висвітлений досвід з даного питання вчителів Т.В.Коваль, А.А.Коваль, А.П.Пастухової, Т.Ф Сподаренко, О.В.Розгонюк, С.О.Платової, було надано слово педагогам, які на конкретних прикладах із власного досвіду доводили необхідність, насамперед, внутрішньої мотивації для здобувачів освіти.

      Так, учителі початкових класів А.М.Карпенко, Н.С.Оніщук і О.В Поберецька поділились своїми медодичними знахідками  з застосування позитивної навчальної мотивації. О.І.Коваль, учитель історії та правознавства, на цікавих прикладах акцентував увагу на  єдності навчальних та виховних завдань у освітньому процесі.

     

      Порадували молоді колеги, які глибоко, творчо, натхненно розказали про свою роботу. І.О.Кудирко, А.П.Пастухову, А.А.Савчука слухали з великою увагою, адже саме молодь є найбільш прогресивною, цікавою, близькою до інтересів сучасних учнів.

      Практична частина засідання педагогічної ради зацікавила всіх:  члени шкільних методичних обʼєднань, опрацювавши конкретне запропоноване завдання, делегували представника, який виносив колективну думку на загал.

      Учителі НВК професійно формують в учнів глибоку мотивацію до  навчання, створюючи для цього відповідні умови на уроках. Цей процес розраховано на творчість учителя, його постійне вдосконалення. Справжній учитель кожним своїм словом і дією має переконувати учнів у своїй щирості, доброзичливості та справедливості. Тільки за цієї умови можна виховувати позитивні мотиви до навчання як до відповідальної, цікавої та радісної праці.

      Ми всі працюємо, щоб навчання було ефективним і плідним, стало радістю й задоволенням для кожної дитини. І якщо вірити М. Остроградському, що «хороші вчителі створюють хороших учнів», то в майбутньому  учні нашої гімназії стануть справжніми людьми.

    Відеофрагмент виступу вчителя Савчука А.А.



    30.10.2019 | Aдмін

    Вернутись назад
Управління освіти і науки Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної державної адміністрації Вінницька академія безперервної освіти 
ТИВРІВСЬКИЙ ВІДДІЛ ОСВІТИ